Sony Bravia KD-55XE8096

Rozostup otvorov VESA
300 x 200
Energetická trieda
A

55" 4K Ultra HD Smart TV • rozlíšenie 3840×2160 px • 400 Hz Motionflow XR technológia • 4K HDR • technológia 4K X-Reality PRO • TRILUMINOS displej • tuner DVB-T2/C/S2 • kodek HEVC (H.265) - nový digitálny štandard • Wi-Fi • LAN port • 4× HDMI • 3× USB • možnosť zrovnať káble do časti za stojanom • zvukový výkon 20 W • hlasové ovládanie • režim CLEARAUDIO+ • operačný systém Android TV Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

• .

• super obraz.ovladac z hlasovou volbou nema chibu
    • trocha pomalsie prepina kanali cez dvbt 2 pripojenie

rozhodoval som sa medzi samsungom 6 radi a sony kebi sony nezlacnil tak virazne rok starsi model 8 radi vihral bi samsung 200 e rozdiel vsak za tu kvalitku pre mna stoji

• Krasny obraz s uzasnymi farbami (Triluminos panel)
    • Nastavitelna plynulost pohybu a dobra kvalita bez prilisnych artefaktov
    • Nizka spotreba energie
    • Android ponuka naozaj siroku paletu aplikacii, napriklad Kodi -pecka!
    • Wi-Fi 802.11ac -> bez problemov streamuje aj obsah s obrovskym datovym tokom (ak mate adekvatny AC router) cez polovicu bytu vratane steny
    • Skvele moznosti prisposobenia a rozne necakane drobne vychytavky, programatori pri navrhovani softveru trochu premyslali, hura!
    • Satelitny tuner usetri dalsi zbytocny kus elektroniky pod TV
    • System Android trosku pomalsi nez 7000-kovy rad bez Androidu, ale v pohode znesitelne (ja som v tomto narocnejsi)
    • Kratky napajaci kabel – na smiech, obzvlast, ked ide o nestandardny kabel – TV visi na stene, len v bocnej casti zospodu visi jediny kabel, lebo ledva dociahne do zasuvky ‍♂️

Nikdy som nemal vztah k znacke SONY a tento TV som kupil pod vplyvom zliav na Black Friday a viac kvoli Xboxu, ku ktoremu mi bol predchadzajuci 40" TV maly, nez ze by som ho nutne potreboval. Doteraz som mal 2 TV Samsung k celkovej spokojnosti. Chvilu som si teda na SONY zvykal, ale prekvapili ma moznosti nastavenia a kvalita obrazu. Od pociatocnej letargie som za par mesiacov presiel k ozajstnemu nadseniu. Perfektny TV, som velmi spokojny. Druhy raz by som si ho kupil znovu.

všetko funguje ako sme čakali