Samsung UE50RU7172

Produkt roku 2019 - Finalista

Veľkú obrazovku vývojári zasadili do štíhleho tela a vás tak pri sledovaní obľúbených programov nebude rušiť zbytočne silný rámček. Špičkové technológie v obrazovke strážia kvalitu obrazu, jas a ostrosť detailov aj neuveriteľnú sýtosť a variabilitu farieb. Vďaka špeciálnemu spracovaniu obrazu po častiach uvidíte každý detail v úplne novom svetle. Tiež určite uvítate aj skvelú kompatibilitu s veľkým množstvom rôznych zariadení od rôznych výrobcov a možnosť ovládať celú domácnosť skrze televíziu.

Jasný obraz plný detailov

Na obrazovku s miliardou farebných odtieňov si rýchlo zvyknete a detailné rozlíšenie vás okamžite vtiahne do deja. Pri sledovaní svojho obľúbeného filmu nebudete veriť vlastným očiam, pretože aj tie najtmavšie scény budú dostatočne jasné, plné farieb a detailov, ktorých ste si nikdy predtým nevšimli. To všetko vďaka špičkovej technológii High-Dynamic Range a rozlíšeniu 4K UHD, ktoré má štyrikrát viac pixelov než Full HD.

PIP (Obraz v obraze)
Netflix
Operačný systém
Tizen

• , zakúpené v OKAY.sk

Telka je super, vsetko funguje ako ma, kvalita obrazu je uzasna. Odporucam vrele,kupovali sme kvoli dvb T2 a wifi - splnilo ocakavania a aj cena bola primerana/neprehnana/

• , zakúpené v Samsung Galeria

• Krásny obraz,zvuk
  • , zakúpené v Andrea Shop

Splna vsetky moje poziadavky.

PIP (Obraz v obraze)
Tizen

Ocenenie

Produkt roku 2019 - Finalista

Maximálna kvalita obrazu

V televízii nájdete UHD procesor, ktorý sa stará o maximálnu kvalitu obrazu. Dáva pozor na správne zobrazovanie farieb a stráži vysoký kontrastný pomer aj HDR. Navyše disponuje špeciálnou technológiou UHD Dimming, ktorá každý obraz rozdelí na jednotlivé bloky, ktoré samostatne upravuje. Tak docieli jedinečného zobrazenia aj tých najmenších detailov.
Maximálna kvalita obrazu

Ako v centre diania

Maximálny displej v minimálnom tele. Či už budete sledovať napínavý futbalový zápas alebo filmový trhák, budete sa cítiť, ako by ste boli so svojimi hrdinami. Každý detail vyvedený žiarivými a jasnými farbami vám realistický zážitok ešte umocní. Rámčeky sú tak miniatúrne, že na seba pozornosť rozhodne pútať nebudú a vy budete plne zabraní do deja.
Ako v centre diania

Ľahké ovládanie

Ešte jednoduchšie a pohodlnejšie ovládanie si vyskúšate s ovládačom Smart Hub a Samsung One Remote. Všetky aplikácie, živé vysielania, hry, konzoly i set-top box môžete spustiť jediným ovládačom. Všetko je maximálne intuitívne, aby ste nemuseli tráviť čas nad manuálom a mohli sa radšej venovať zábave.
Ľahké ovládanie

Chytrá domácnosť

Televízor bude mať pod palcom celú vašu domácnosť. Môžete ho pomocou funkcie SmartThings prepojiť s ďalšími chytrými zariadeniami vo svojom byte a ovládať ich skrze televíziu. Vie napríklad rozsvietiť alebo zhasnúť svetlá, pozrieť sa, čo je vo vašej chladničke, alebo napríklad ovládať robotický vysávač.
Chytrá domácnosť

Televízor novej generácie

Samsung UHD TV sa ľahko spojí aj s vašimi chytrými telefónmi alebo reproduktormi, ktoré ani nemusia byť od rovnakého výrobcu. Spárovať ho môžete aj so zariadeniami od Apple vďaka službe AirPlay 2, ktorá umožní prehrávať všetku hudbu a videá alebo prezerať fotografie, ktoré máte v mobilnom telefóne uložené. Čerešničkou na torte je certifikácia DVB-T2, s ktorou sú televízory pripravené na novú generáciu digitálneho vysielania.
Televízor novej generácie

Sledujte krásu rozmanitých farieb

Vychutnajte si pohľad na úchvatne reálnu farebnosť obrazovky Samsung 4K UHD TV. Krásu každého sledovaného záberu objavíte vďaka obrazovej technológii PurColor, s ktorou získajú všetky odtiene skutočne bohaté a bezchybné podanie.

Procesor pre perfektné divadlo

Všetky jedinečné vizuálne zážitky, ktoré vám inteligentný televízor dokáže poskytnúť, má na starosti jeho prvotriedny hardvér. Srdcom televízora Samsung je výkonný UHD procesor, ktorý riadi jeho pokročilé funkcie. Či už ide o úpravu farebnosti, optimalizáciu kontrastu, alebo prehrávanie videa s vysokým dynamickým rozsahom.
Obraz plný reálnych detailov

Samsung TV vám ponúkne video vo vysoko detailnom Ultra HD 4K rozlíšení, vďaka ktorému vám z obrazu neunikne ani tá najmenšia maličkosť. Navyše si vychutnáte aj optimalizovanú úroveň ostrosti, farieb i jasu sprostredkovanú pokročilou technológiou UHD Dimming.

Odhaľte doposiaľ nevidené

Sledujte filmy a seriály v oveľa rozmanitejšej podobe a s bohatou farebnosťou. Vďaka podpore technológie HDR budú zábery skutočne tmavé aj perfektne žiarivé, takže ich uvidíte doslova v novom svetle s pestrou plejádou detailov.
Jednoduchý prístup k zábave

Samsung Smart televízory sú teraz ešte inteligentnejšie. Využívajú totiž rozhranie Smart Hub a sú vybavené ovládačom One Remote Experience. Smart Hub vám prostredníctvom prehľadného menu uľahčí prístup k celej zábave, od bežného televízneho vysielania až po nainštalované aplikácie. Pomocou One Remote Experience zase ovládnete všetko na obrazovke aj ďalšie prístroje pripojené k televízoru.

Dokumenty

• cena (1)
  • obrazovka (1)
  • tlačidlá (1)
  • , zakúpené v OKAY.sk

• Neprehra subory avi, televizor sa neda natocit nakolko stojan su dve nozicky
  • , zakúpené v Samsung Galeria

• Krásny obraz,zvuk
  • , zakúpené v Andrea Shop

Splna vsetky moje poziadavky.

• , zakúpené v DOMOSS

Týždeň využívam tento TV,zatiaľ veľká pohoda,len sa neodvážim ešte hodnotiť.Ale krásny obraz,zvuk a hlavne ma nebolia oči,čo je vmojom veku dôležité.

• , zakúpené v lacne-nakupy.sk

• Cena/vykon

Povodne som chcel kupit QLED (triedu 60), ale nakoniec som usudil, ze na bezne televizne vysielanie cez set-top box tento staci. V porovnani so zakladnym QLED bol tento takmer o 50% lacnejsi, ale ma samozrejme horsi PQI, nema PIP ani PVR

• Perfektný pomer cena/výkon
    • Obraz
    • Na tak lacný TV super zvuk
    • Perfektne fungujúce Apple Airplay 2 či už zrkadlenie obrazu alebo posielanie obsahu
    • Milo ma prekvapila rýchlosť systému
    • Množstvo aplikácií aj na stiahnutie
    • Šetrič obrazovky pri viac ako 2h statického obrázku - ochrana proti vypaľovaniu pixelov
    • Naozaj pekný design aj pri pohľade z boku alebo zo zadu
    • Pevný stojan
    • Možnosť ovládania z mobilnej aplikácie
    • Pre mňa na vzdialenosť 2,5 m ideálna velkosť.
    • Ľahká inštalácia ktorú zvládla aj moja polovička
    • Ten ovladač je naozaj katastrofa, aj po mesiaci som si naň nezvykol a casto sa stane že kym sa nepozriem stlačím niečo iné. Dotykom len málokedy trafíte na správnu šípku alebo tlačidlo potvrdenia alebo Home.

Na začiatok chcem upozorniť, že toto nieje žiadne QLED ani OLED za 700-2000€. Tak neváhajte zázraky čo sa týka plynulosti obrazu, farieb, a ani zvuku. No pokiaľ ide o cenovku okolo 380-420€ je to asi to najlepšie a najkrajšie čo môžete mať s týmito parametdami. Ja kým si niečo kúpim si o tom dosť veľa preštudujem. Túto televíziu som si bol aj niekoľko krát pozrieť v rôznych predajniach a porovnal s jej sestrou Samsung UE50RU7092 (lacnejší stojan, trocha horší obraz, ináč je to úplne rovnaká TV a o pár € lacnejšia) a s konkurentom LG 49UM7100. Tieto televízie som porovnával kvôli podobnejncene a parametrom. Moje podmienky boli: veľkosť cca 50', ethernet, netflix, youtube, sledujtv a podpora Apple AirPlay (toto spĺňajú len televízie Samsung a LG).
    Nechcem písať o veciach, ktoré mi na tomto TV chýbajú, pretože som o tom predom vedel a dalo by sa to vyriešiť len drahším TV. Musím povedať že na túto cenu ma prekvapil pomer ceny/výkon. Systém Tizen je naozaj svižný a ani raz nezaváhal. Televízia má prijemný dizajn a kompletnú inštaláciu zvládla aj moja polovička. Zvuk je na túto cenovú kategóriu dostatočný, nič tu nebrní ani pri vyšších hlasitostiach. Max hlasitosť som ani neskúšal. Basy sú na TV prekvapivo dobré (plánujem aj tak kúpiť soundbar pretože som na zvuk oveľa náročnejší, no za túto cenu je to super) Vyhovuje mi že pri pozeraní na ňom nesvieti žiadne stavové led svetielko. Zapnutie a vypnutie prebieha velmi rýchlo. Tv mám pripojený cez ethernet čiže recenziu Wifi vám neviem poskytnúť mimo funkcie zrkadlenia obrazu z iOS čo funguje nad moje očakávania.

Jediná hrozná vec je to čo píšu všetci v recenziách je ten ovládač. Riešenie je používať aplikáciu v mobile alebo kúpiť ten lepší ovládač od samsungu. Ale zas nieje to nejaká veľká prekážka používania. Skôr ide o komfort a rýchlosť .

Trhanie obrazu pri rýchlejších scénach je ovplyvnené samozrejme zdrojom obrazu ale za tuto cenu čo som porovnával to Samsung zvláda priemerne dobre. Vlastne je to dané hodnotou PCI ktorá je 1400. A rozdiel je vidno hlavne keď máte lepšie TV vedla tohto. Farby som si trochu upravil (Štandardný rezim zvýšenie kontrastu) ale aj Prirodzený režim je použiteľný. Režim Dynamický radšej nepoužívajte.

V každom prípade každému čo hľadá 50' tv za cenu cca 380€-420€ tak toto je tá najlepšia voľba. Ak vám ale netreba apple airplay odporúčam Hisense H50U7B ktorý má panel tiež od Samsungu ale má krajšie farby a oveľa plynulejší obraz vďaka hodnote PCI 2300, čo sa už približuje hodnote drahších TV, ktoré majú cca 3000 PCI. (tento Samsung má PCI 1400)

• Kvalitný obraz, ma funkcie, ktoré sme očakávali, jednoduché a prehľadné menu a ovládanie.
  • , zakúpené v BONUSKO

• Primeraná cena kvalitu.
  • Finalista súťaže ProduktRoku 2019, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk