Samsung UE40D6530

Druh televízorov
LED
Uhlopriečka obrazovky
101 cm

• Uhloprie?ka: 40 " • Rozlíšenie: 1920 x 1080 • Trieda: Full HD • Formát obrazovky: 16:9 • Typ TV tunera: 1x hybridný tuner (analógový a digitálny DVB-T) • Po?et stránok teletextu v pamäti: 1000 • HDMI vstup: 4x • VGA (po?íta?ový) vstup: 1x • USB pripojenie: 3x

Obraz

Rozlíšenie 1920 x 1080

Trieda Full HD

Formát obrazovky 16:9 3D zobrazenie Áno

TV tuner

Typ TV tunera 1x hybridný tuner (analógový a digitálny DVB-T)

Teletext Áno

Slúchadlový výstup 1x

Zásuvka CI (slot) 1x

Funkcie

PIP (obraz v obraze) Jednotunerový

Možnos? nahrávania Áno Na externú pamä?ovú jednotku (USB k?ú?, HDD alebo pamä?ovú kartu - nie je sú?as?ou balenia)

Time Shift Áno Funkcia pozastavenie živého vysielania (na externú pamä?ovú jednotku - nie je sú?as?ou balenia)

Time shift USB pamä? Záznamové médium

Ostatné Ultra Slim design 12mm

PVR Personal Video Recorder - nahrávanie na USB zariadenie + Time shift ready

Unikátna technológia konverzie videa z 2D do 3D

Designový ovláda? TM1060 je sú?as?ou dodávky 1 Tuner PIP

Pre plnohodnotný 3D zážitok je nutné použi? aktívne 3D okuliare Samsung(nie sú sú?as?ou balenia).

Váha s obalom: 25 kg

4zákazníci neodporúčajú produkt

• smart tv samsung 6530 som velmi spokojní. Skutocne dobrý výrobok!!!

Skutocne dobrý výrobok!!!

• skoro všetko
    • pomalšie aplikácie v TV

Odporúčam :)

• Pekny dizajn
    • Samsung Seria 65xx nevie FULL HD !!! A 400Hz je iba 100Hz...

Velke sklamanie !!!!!

Cítajte:

Som sklamaný, z bombastickej reklamy. To podobný produkt od LG je na tom oveľa lepšie.

• WIFI
    • Satelitny tuner
    • Internetovy prehliadac
    • SMART TV aplikacie
    • Prehrava takmer vsetky formaty (okrem AVCHD) vratane FullHD MKV
    • 3D filmy vo formate MKV sa daju prehravat z USB kluca/hdd
    • Vysielanie z tunera (DVBT,DVBS - satelit, DVBC) sa da nahravat na pripojeny HDD
    • Bez problemov rozoznal aj 1 TB externy disk s tromi NTFS a FAT32 particiami
    • Dost zly "plechovy" zvuk
    • Zly obraz pri tmavych scenach
    • Pomale reakcie pri SMART aplikaciach a pri webovom prehliadaci
    • Tazkopadne zadavanie textu cez jednoduchy a dost neergonomicky ovladac
    • Triedenie programov je dost tazkopadne, najma akc chcete triedit tisice programov naladenych cez satelit. Je vraj vsak mozne ich vyexportovat, utriedit na PC a znova ich nahrat do televizora cez program SamyGO channel editor, alebo Samsung channel editor. Este som neskusal, ale vyskusam.
    • Boli problemy s nahravanim programov na HDD cez niektore cryptoworks moduly (Skylink/CSlink), ale udajne to riesi novsi firmware pre tieto moduly
    • Chyba linkovy vystup na reproduktory (je iba SPDIF). Velke minus. Televizor zobrazi obraz+zvuk asi po 500ms od privedenia na vstup. Preto je nevhodne pripajat reproduktory na DVD/sat prijimac (pozri vysvetlenie v popise)
    • Pri niektorych MKV suboroch neslo pretacat
    • 3D nie je plnohodnotne FULL HD 3D, to znamena ze tento televizor nezvladne FULL HD 3D, ale iba 960x1080 (aj ked vacsina vysialajucich 3D programov a filmov z internetu su tiez v tomto rozliseni). Pri pozerani z blizka je 3D obraz a najma prechody dost kockovane. Tym sa Samsung nikde nechvali, zistil som to az po kupe.
    • 3D je dost otrava. Obraz je o nieco tmavsi (kvoli okuliarom) a bolia z neho oci
    • Nahravat sa da iba na pevny disk, resp. mozno aj na velmi rychly usb kluc. Na pripojenu rychlu SD kartu class 10 cez USB adapter
    • televizor neumoznil nahravanie (nepresla rychlostnym testom).
    • Televizor si disk na ktory bude nahravat cely sformatuje svojim formatom. Ak na nom existovali rozne particie, tak z nich urobi jednu. Nahrane filmy nie je
    • mozne zobrazit na pocitaci.
    • Pri DVBT a DVBS(satelite) neukazuje silu signalu. To je amaterska chyba a snad este nikde som to nevidel.
    • Zobrazenie skupin programov nie je idealne. Da sa napriklad zobrazit osobitne TV stanice, Radio stanice, stanice podla satelitu. Ale neda sa napriklad zobrazit iba TV stanice z daneho satelitu (napr. Astra 19,2). Zobrazi aj TV aj Radio stanice.

Mam sice 32 palcovu uhlopriecku, ale rovnaky typ, tak sem tiez davam moju recenziu.

Tento televizor ma sice takmer vsetko, ale upozornim na 2 najhorsie vlastnosti a to je obraz a zvuk.

Vsade sa pise aky ma skvely obraz, ale ja si dovolim oponovat.

Velky problem tohto televizora a asi vsetkych LED LCD TV je prave bocne led podsvietenie. Uz ked som prvy krat pocul o tom ze podsvecujuce led diody su iba po stranach cakal som ze to sposobi viac problemov ako vyriesi. Ak by som si mohol vybrat tak radsej kupim televizor s CCFL podsvietenim ako s LED.

Problem je totiz to, ze vyrobcovia chceli stmievanim LED diod odstranit nedostatok CCFL televizorov kedy cierna farba nie je skutocne cierna.

Stmievanie diod na boku ale sposobi aj to ze sa stmavnu nie len naozaj tmave sceny na obraze ale aj tie co su v ich linii. A tak dost tmave sceny na takychto TV su takmer nepozeratelne, nevidite skoro nic. Ale nejde len o tmave sceny. Typicka ukazka je napriklad reklama na Orange. Cierna obrazovka, iba v strede oranzovy stvrcek s logom. Televizor natolko stmavi obraz ze logo strati 50% jasu a pomaly ho ani nevidno.

Podobna hlupost sa udeje ked mate zapnute jasne modre menu a vo filme naskoci tmava scena. Okrem tmavej sceny stmavne aj menu. Alebo ak je obraz cierny a zapnete menu, vidno ho velmi velmi slabo. Velmi mi to vadi. A tento LED vylepsovak sa neda vypnut. Ciastocne sa to da kompenzovat zvysenim jasu obrazu. Zvysenie jasu vsak sposobi ze cierna farba bude seda a farby vyblednute. Nie vzdy je to vhodne. Zavisi to od zdroja a kvality signalu, aktualneho programu a farieb daneho filmu/relacie. Povodne nastavenie jasu je 50. Odpocucam zvysit aspon na 60, pripadne do 70.

Ak by som mal odporucit, tak si kupte plazmu, CCFL, alebo LED TV s technologiou micro dimming, ktora ma led diody na ploche obrazovky, nie bokoch. Je to vsak novinka a ja som uz nechcel investovat dalsich 250 EUR. Ak by som to vsak vedel tak by som si tento TV nekupil. Micro dimming tu malo byt uz v case uvedenia LED TV. LED TV v sucasnej podobe je EPIC FAIL.

Dalsi problem je zvuk, ktory je znacne plechovy bez dostatocnych hlbok. To je zrejme, kedze sa vyrobcovia predhanaju o co najtensie televizory. Kvalitne reproduktory vsak musia mat urcitu hlbku aby hrali dobre v nizsich frekvenciach.

To by az tak nevadilo keby mal tento televizor klasicky linkovy vystup, ale tento ho nema. Takze reproduktory pripojite jedine cez sluchatkovy vystup. V tomto pripade sa automaticky odpoja reproduktory na TV co mi dost vadi. Ale aj tak mam radsej zapnute stare reproduktory Genius za 15 EUR ako pocuvat tie dost nekvalitne reproduktory v tomto TV.

Televizor ma sice SPDIF vystup, ale take domace kino ani reproduktory zatial nemam.

Navyse dnesne TV maju jeden velky problem. Kym pri starom TV som si pripojil repruduktory priamo k satelitu a DVD prehravacu, s takymto TV je to dost problem, pretoze privedeny obraz a zvuk sa najprv spracovava v procesore TV (odsumuje sa, odstranuju sa MPEG artefakty, pridavaju sa efekty) a oneskorenie zobrazenia je priblizne 500 ms od zroja signalu.

To znamena ze zvuk vychadzajuci z reproduktora TV je o pol sekundy oneskoreny oproti zvuku vychadzajuceho z reproduktorov pri DVD/BluRay/SAT receivery. Dochadza k velmi silnemu echo efektu. Riesenim je vypnut zvuk na TV, ale oneskorenie obrazu zostane. Z reproduktorov na SAT/DVD prehravaci sa ozve hlas skor ako dotycny clovek otvori usta.

Problem sa da vyriesit pripojenim reproduktorov na sluchadkovy vystup, alebo pripojenim domaceho kina cez SPDIF konektor. Neviem ci bude fungovat 5.1 kanalovy zvuk preposlany z DVD/BluRay/Sat , ale predpokladam ze ano. Domace kino nemam, tak neviem ci sa da tento problem vyriesit aj nejak inak.

Riesenim neexistencie linkoveho vystupu by mohol byt SPDIF prevodnik na linkovy vystup. Normalne je velmi drahy, ale na dealextreme.com sa da kupit uz od 30 USD. Otazna je kvalita :)

Na zaver odporucam kupit radsej plazmu, alebo SAMSUNG UEXXD6750, alebo vyssi model ktory ma micro dimming. Este som ho vsak nevidel nazivo, tak neviem ci sa kvoli tento funkcii oplati priplatit az 250 EUR.

• Samsung není společnost, která se nechá zahanbit, když přijde na výbavu. Ačkoliv se jedná o zařízení ze střední třídy, t...

Zobraziť celú recenziu na www.televize.samsungy.cz

Som s ním úplne spokojný,ak môžem ponuknúť pre iného tak určite 100% -ná spokojnosť.

• Finalista súťaže ProduktRoku 2011, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov.

Zobraziť celú recenziu na www.produktroku.sk