Blaupunkt BLA-40/233i

• -Vyrobeny na Slovensku
      • -3r zaruka
      • -ATV a DTV tuner so 7 dnovym EPG
      • -Nahravanie programu na USB
      • -Zvuk vstavanych repro ozaj iba zakladny, chyba spodne pasmo
      • -Slabsie moznosti nastavenia obrazu
      • -Neprehral pri jednom 25GB BD Rip MKV subore cez vstavane repraky zvukovu stopu TrueHD 7.1 (vraj cez optiku ten zvuk v kodovanej forme von ide, takze pri prepojeni s domacim kinom by mal ist aj ten)
      • -Pri jednom filme (takmer 3h) skoncil pred koncom a nijako som sa nevedel dostat na koniec filmu. Notebook film prehral... Tak neveim ci takto dlhe filmy mu robia problemy, zatial som na podoby pripad nenarazil

TV bola kupena do spalne, takze sa slo aj na cenu.
      Vzhladom na cenu je vsak prekvapivo dobra, v niektoych vlastnostiach prekonava podstatne drahsie znacky.
      Nase podmienky pred kupou boli:
      -idealne okolo metrovej uhlopriecky
      -kedze do spalne nechceme kupovat dalsie domace kino, tak podmienka bola aby prehral cez USB video co najviac formatov/kodekov atd
      -100Hz aby neboleli oci, po vypnuti telky a zatvoreni oci pred spanim oci "neblikali"
      -pozeratelny obraz (nie ako Samsungy so zapnutymi vsetkymi upravami obrazu, pricom je obraz od prirodzeneho na mile vzdialeny) takze idealne vypinatelne hluposti na "vyepsenie" obrazu, upravy pohybov , superostrost a bla bla bla
      -toto vsetko pokial mozno v najnizsej cene

Za cenu pod 300 Eur rozhodne nema konkurenciu.
      Porovnaval som pred kupou so znackami SONY, PHILIPS, SAMSUNG,LG a Blaupunkt bol jednoznacny vitaz v pomere cena/vykon.
      V com prekonava drahsie kusy? Napr SONY drahsi o 70€ neprehral polovicu testovacich filmov, ktore som si priniesol na USB, Philips detto, LG 2 z 10 testovacich formatov, PANASONIC tiez 2. Blaupunkt neprehrla pri jednom zvuk zo vstavanych repro, ale jednalo sa o TrueHD 7.1 , zatial som nemal moznost pripojit domace kino, tam by vraj ten zvuk mal ist.
      Aby som bol spravodlivy Blaupunkt ma z testovanych TV najslabsi zvuk a najmenej moznosti nastavenia obrazu.
      Osobne mi chyba regulacia podsvietenia (v menu je len polozka Jas, co nie je to iste) a pri pozerani tmavych scen v noci bez okoliteho osvetlenia by som nebol proti tomu podsvietenie na TV znizit. Takisto mi chyba nastavenie odtien farby. ktore v menu je, ale je nepristupne (WTF?) pletovka je totizto oproti hlavnej telke v obyvacke (5x drahsi TV) posunuta do zlta a aby to cloveku nevadilo treba ubrat farebnu sytost cim zasa ostatne farby tak neohuria.
      Bonusom je predlzena 3r zaruka, hlavne ked som pri citani recenzii na dva tri krat drahsie TV Samsung, SONY cast narazal na informacie,ze sa kratko po skonceni 2r zaruky pokazili. Ak sa ma pokazit, tak bude este v zaruke a nebudem musiet davat za opravu tretinu ceny tohto TV.

Ak hladate zakladnu 100Hz TV bez Smart veci brzdiacich cely TV a pozeranie filmov cez USB tak je toto vyborna volba aj ked nemate az tak obmedzeny budget.
      Tv rozhodneodporucam