Sony Bravia KDL-42W805

2014
Energetická trieda
A

• , zakúpené v eleo.sk

• Spokojnosť. Veľmi dobrý obraz. Rýchla odozva na Wifi.
    • Pomalé prepínanie programov. Satelit som zapojil len podľa inštrukcie z internetu, v manuáli sú zbytočné informácie, tie o riadení TV chýbajú.
  • , zakúpené v ABCvelkoobchod.sk

• Kvalitný HD obraz hlavne zo vstavaného satelitného prijímača
    • Výborný,širokospektrálny zvuk .
    • Výborné, prehľadné menu v bezchybnej slovenčine
    • Kvalitná elektronická príručka.
    • Konektor z napájacieho zdroja drží slabšie v televízore.
    • Po vypnutí dlhšie načítavanie programového sprievodcu.
    • Dlhšie načítavanie obrázkov z USB kľúča.

Po prvotnom oboznámení sa s obsluhou išlo všetko dobre. Menu je dobre premyslené a naučíl som sa ho rýchlo ovládať,pretože funkcie sú logicky dobre zoradené.
    Papierová dokumentácia je slabšia,ale elektornická prríručka to bohate vynaradí.Trocha mi chýba rýchly prechod jedným tlačidlom na predtým sledovaný program.
    Na HD programoch je obraz reálny,skutočne kvalitný.
    Konečne ma niečo po dlhom čase potešilo.
    Káblik s konektorom od zdoja treba zaistiť proti vytiahnutiu nejakou lepkou,pretože z balenia je pozohýnaný a má snahu vtláčať konektor von.
    Kotviace body na tel. určené upevnenie na stenu som použil na zaistenie lankom proti pádu zo skrinky.Zdalo sa mi to lepšie riešenie,ako upevnenie dolu,ako odporúča výrobca.Takto som istejší,že ho deti neprevrátia,pretože televízor je dosť veľký,ale celkom ľahký.

• , zakúpené v AZ-europe

Modelový rok
2014
Energetická trieda
A

Úžasné vysoké rozlíšenie 1920×1080 px s Motionflow XR 400 Hz si vychutnáte na obrazovke s uhlopriečkou 42". Zvuk reproduktorov s výkonom 2×10 W vo vysokej čistote s eliminovaným nežiaducim hlukom obohatí hudbu aj hovorené slovo a vtiahne vás do atmosféry. So Smart LED televízorom SONY KDL42W805BBAE2 oceníte užitočné funkcie ako Wi-Fi, DLNA, USB plus, Skype ready a môžete ho dovybaviť ovládaním One-Flick.

Pohlcující 3D

S 3D televizory W8 budeme mít při sledování nutkání se krčit, jak na vás realistické scény doslova vyskočí z obrazovky. Zažijte překvapující podívanou s jemnými detaily a přirozenou hloubkou, která vás vtáhne přímo do centra dění.

Posouvá kvalitu obrazu do jiné dimenze

Zažijte s televizory řady W7/8 podívanou s úchvatnými detaily. Ať už sledujete domácí video nebo hollywoodský trhák, díky technologii X-Reality PRO je obraz ostrý a kvalitnější. Podívejte se na své oblíbené filmy s dokonalou ostrostí obrazu a využijte funkce One-Flick Entertainment, která vám umožní rychle procházet pořady, webové klipy, fotografie a další obsah.

Pro všechny fotbalové nadšence

Zažijte atmosféru na stadionu přímo ve svém obývacím pokoji. Režim Fotbal Live automaticky upravuje nastavení zvuku, aby burácení davu bylo hlasité a čisté. Můžete také hravě procházet fotbalová videa na webu YouTube™ a webové stránce FIFA™.

Technická specifikace:

Obrazovka/displej

• Úhlopříčka (cm): 107(42")
  • Rozlišení: Full HD (1920×1080)
  • Typ podsvícení: Edge LED
  • Kontrast: dynamický přes 1.000.000:1
  • Jas (cd/m2): (výrobce neuvádí)
  • Doba odezvy (ms): (výrobce neuvádí)
  • Pozorovací úhel (°): 178
  • Další vlastnosti: Obrazový procesor X-Reality PRO, Superrozlišení pro herní režim, Motionflow XR 400 Hz, Advanced Contrast Enhancer (ACE), Technologie Live Colour, Deep Colour, 24p True Cinema

TV tuner

Analogový

Digitální pozemní DVB-T (MPEG-2/4) + nový DVB-T2 tuner

Digitální kabelový DVB-C (MPEG-2/4)

Digitální satelitní DVB-S a DVB-S2

Elektronický programový průvodce (EPG)

Obecné vlastnosti

• Úplné označení modelu: KDL-55W805BBAE2
  • Menu: Bulgarian / Catalan / Czech / German / Greek / English / Spanish / Estonian / French / Hebrew / Croatian / Hungarian / Italian / kazakh / Lithuanian / Latvian / Dutch / Polish / Portuguese / Romanian / Russian / Slovak / Slovenian / Serbian / Turkish / Ukrainian
  • Barva: černá
  • Možnost montáže na zeď: ano (pro uchycení na zeď slouží podstavec televizoru)

Multimédia a zajímavé funkce

NFC 3D zobrazení (aktivní 3D):

Možnost sledování 3D obrazu či převodu 2D vysílání do 3D 2× 3D brýle jsou součástí balení

Kompatibilní 3D brýle jsou Sony TDG-BT500A

Smart TV rozhraní: Sony Entertainment Network (SEN)

Zrcadlení obrazovky

TV Side View (ovládání TV přes Smart Phone nebo tablet)

Integrovaná Wi-Fi (Wi-Fi Direct)

Skype ready (nutné dokoupit kameru Sony CMU-BR200) internetové aplikace

Webový prohlížeč (Opera)

NFC (připraveno)

Photo Share (přímé sdílení/stahování fotografií ze smartphonů)

HbbTV

USB přehrávač (video/fotografie/hudba):

Seznam podporovaných formátů

Podporovaný formát USB zařízení: FAT16, FAT32, exFAT a NTFS (USB flash disk nebo externí USB HDD)

DLNA přehrávač:

Podporované formáty: MPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4Part10/MP4Part2/AVI(XVID)/AVI(MotinJpeg)/MOV/WMV/MKV/WEBM/3GPP/MP3/WMA/LPCM/JPEG/MPO

BRAVIA Sync

USB PVR / Time Shift: možnost nahrávat digitální vysílání na USB (Podporovány jsou USB HDD o kapacitě minimálně 32 GB.) i-Manual (návod uvnitř TV)

Zvuk

Výkon 2× 8 W (Reproduktor typu Clear Phase)

• Zvukový systém: Dolby Digital / Dolby Digital Plus / Dolby Pulse
  • Vylepšení zvuku: S-Force Front Surround 3D, S-Master

Konektory

CI+ slot 4× HDMI vstup (1× funkce MHL, 1× funkce ARC – Audio Return Channel) 2× USB

Sluchátkový výstup (jack 3,5 mm)

Digitální optický audio výstup

SCART

Vstup pro anténu

Vstup pro satelitní parabolu

Komponentní vstup + audio vstup 2× cinch (společné použití s AV vstupem 3× cinch)

Ethernet (LAN)

• Energetická třída: A+
  • Roční spotřeba (kWh): 69
  • Průměrná spotřeba (W): 50
  • Pohotovostní režim (W): 0,5

LightSensor (řídí nastavení obrazu dle jasu v místnosti)

Dodávané příslušenství

Podstavec na nábytek (fixní)

Dálkové ovládání (RM-ED060) + baterie

Adaptér AC

Napájecí kabel

Dvousměrný držák pro upevnění na zeď 2× 3D brýle (Sony TDG-BT400A)

• +Obraz - nie je o com - proste SONY v tejto triede musi mat spickovy obraz
    • +Zvuk (nie je najlepsi na svete, ale na tenku TV je rozhodne NADpriemerny)
    • +Rychlost (ano, stale by to vedelo byt o mnoho lepsie, ale ked porovnavam napr. so Samsungom, tak je to dost dobreee)
    • +4 HDMI porty, nie 3 ako niekto pisal...
    • +Nastavitelna (osvetlenie) farebnej pohotovostnej diody - vzdy potesi ked sa aj blbosti daju nastavit :)
    • +Nastavenie automatickeho zapnutia a vypnutia (TV ako budik) ma aj moznost nastavit, ktory kanal a na akej hlasitosti sa zapne. Chybou asi je ze kanal sa da nastavit len pre analogovy signal, pre digitalny sa zapne na kanale ktory bol naposledy sledovany
    • +vsetky tunery (ale chyba dvojity) + pasivne 3D
    • +Kodovanie titulkov je konecne ako ma byt, tj. pozna vsetky nase znaky !!! (ale zase testoval som len na jednom filme a titulky boli .srt a Ceske, takze iny format alebo cisto Slovenske znaky este treba otestovat).
    • +HbbTv je bez nutnosti cokolvek doinstalovavat alebo nastavovat okamzite dostupne a funkcne
    • +Spotreba ked je zapnuty je uuuplne ohromna. Ak su setriace rezimy vypnute tak stabilne 49-51W (testovane na TV terestrialna a smart (youtube)). Ak su setriace rezimy zapnute tak dokonca LEN 28W !!!
    • +Subory sa daju zobrazit aj v adresarovej strukture (co nie je vsade bezne) akurat mi tvralo kym som tuto moznost nasiel :)
    • -Neda sa zmenit zobrazenie suborov do tej miery aby sa spravil list kde bude meno cez celu obrazovku. Problem je ak je vela podobnych suborov, clovek musi stale ist na jeden a pockat kym sa zobrazi cele meno a potom vie ci ma ist na dalsi, alebo nasiel spravny.
    • -2D to 3D converziu NEMA !!! Bolo by dobre to zmenit aj v specifikacii. (3D samozrejme funguje, vlastne funguje vyborne, akurat ak si niekto mysli ze si pozrie 2D, napr. vysielanie STV na 3D tak ma smolu. Nieco take som testoval na Samsungu, ale pravdu povediac nebolo to az take super. Ale na tejto TV to chyba uplne.
    • -Nie vsetky suborove formaty vie precitat. Neviem sa presne vyjadrit ktore su to (este som to uplne neotestoval), ale niekte som cital ze len h265 nevie citat. Tak, u mna aj par filmov v h264 neprecitalo. Mozem vsak potvrdit ze minimalne koncovky .wmv; flv; mp4; avi cita. Snazil som sa zistit o ktore sa jedna (pozeranim suborov ktore nenacital) a nenasiel som ziadny zjednocujuci faktor. Tiez som hladal na webe kde som nasiel: http://esupport.sony.com/US/perl/support-info.pl?info_id=799, akurat podla mna to nesedi :(
    • -Nema dvojity tuner, ale pravdu povediac to ma skutocne len maloktora telka...
    • -Nie je a neda sa nainstalovat market od google. Pokial sa to da, tak rozhodne nie jednoducho - mne sa to este nepodarilo aj ked je pravda, ze som este neskusil nahratie market.apk suboru do TV a manualne spustenie, ale to rozhodne nie je postup pre beznych ludi, takze to beriem, ze vyrobca nechcel aby to tam bolo...
    • -Mobil ako dialkove ovladanie funguje v pohode (mam iny ako SONY telefon), akurat zobudit TV cez siet takymto dialkovym sa mi neda - ani ked sa vyslovne tato funkcia zapne (v options). Zrejme sa jedna o to, ze to funguje len ked je TV pripojeny cez kabel a nie wifi. Kedze tu este kabel nemam, neviem potvrdit, ci to cez kabel bude fungovat.
    • -Zrkadlenie obrazu na mobil/tablet ma dost nahnevalo. Nejedna sa o nijak dolezitu funkciu, ale zistil som ze bez SONY zariadenia to nefunguje, clovek sa moze aj na hlavu postavit. Toto je nieco co je vyslovne rozhodnutim SONY, ktore si mysli ze sme asi blbci... No nic, pokusil som sa to hacknut navodmi na nete (navod ktory je vyslovne pre ludi co nemaju SONY mobil), ale TV sa brani zubami nechtami (mam najnovsi firmware). Na nete je to testovane na starsej TV, tak predpoklam ze blbci zo SONY si povedali, ze v dalsej serii (moja TV) to zablokuju uz uplne...
    • -Sam som este neotestoval, ale z toho co som cital je nahravanie do formatu ktory cita len TV, ale to nie je problem len SONY, ale vsetkych vyrobcov... Stare telky toto nemali :(
    • -chyba mi dalsi USB port. Su len 2 :( Niekto pisal a tiez v nejednej recenzii pisu ze su 3 ale ja ten treti nikde neviem najst.
    • -Na USB port sa neda pouzit USB Hub
    • -Skype kamera nie je zabudovana a treba ju kupit za premrstenu cenu
    • -Bluetooth myska sa da pripojit, ale bud nefunguje, alebo dane applikacie s nou vobec nepocitali, takze je nanic
    • -Bluetooth klavesnicu som neskusal (nemam), ale vraj nebude fungovat. Viete toto niekto potvrdit ?
    • -Moznosti prisposobenia ponuky su minimalne
    • -Viac ako dvaja ludia pisali ze 2x dialkove. Teda neviem, ale ja som dostal len 1 dialkove - to zakladne, to odlahcene s bluethoot nemam :(
    • -Aplikacie ktore sa daju instalovat - je ich milion, ale realne vyuzitie u nas ma len youtube a web prehliadac, inak nic. Ani len fb, gmail, proooooste nic... Co tam je, je nezname a zahranicne...

Pred tym, ako som kupil tuto telku som cital strasne vela hodnoteni a viem ako to pomaha, ak niekto napise poriadny review, tak preto aj ja pisem obsiahle hodnotenie v nadeji, ze to niekomu pomoze (aj ked uz len pri nakupe z bazosa:) ).
    Ako hodnotim:
    Nespominam veci, ktore funguju ako maju, jedine ze by boli skutocne nadpriemerne. Preto je aj malo pozitivnych bodov, aj ked TV celkovo mozem hodnotit dobre.
    Veci, ktore nefunguju tak ako si ja myslim, ze by mali, davam do negativneho hodnotenia. Cize vsetko v negativnom su body, v ktorych sa to odlisuje od mojho idealneho TV.
    PS: Satelitny tuner som nemal ako otestovat, takze ho nehodnotim.
    PPS: Palino pisal ze "Konverzia medzi 2D a 3D a naspät na jednotku". Vies mi prosim poradit, kde to najst ? Lebo podla mna to tam nie je, jedine co tam je z 3D (dvojity obraz v 2D) spravi 3D, ale to nie je konverzia, to je 3D ktory, sa nespravne zobrazuje ked je na 2D rezime).

Dalsie info:
    -/+ Nedaju sa pouzit male USB kluce na nahravanie, ale kto by nahraval na male kluce pravda ? :)
    -/+ One click sharing mi z mojho PC nejde (ale myslim ze to je problem nastaveni GPO na mojom PC, takze na 99% to nie je chyba TV). Z mobilu mi sharing ide uplne v pohode.
    -/+ PIP funguje ako ma, len sa mi nepodarilo zistit ako spravit napr. ze zvuk z jednej obrazovky ide na sluchadka a z druhej na TV, alebo naopak
    -/+ Smart funkcie nabehnu az 7-20s po zapnuti (ak po nom nic nechcete tak 7, ak stale nieco stlacate na dialkovom, tak aj 20+ sekund), ale to je asi normal, takze to davam len pre info
    -/+ Niekto pisal ze chyba EPG tlacidlo na dialkovom. Tak nechyba, len sa vola "Guide"
    -/+ Tiez niekto pisal, ze telka par krat sekla/zamrzla. Vyslovne som toto sledoval a aj ked sa mi par krat zdalo, ze zamrzla, nebolo to zamrznutie, len na dane tlacidlo nereagovala, napr. miesto return bolo treba stlacit exit a pod.
    -/+ Spotreba v pohotovostnom rezime je zvlastna. Stabilne ci su setriace rezimy zapnute alebo vypnute zerie 10-14W (testovane bez sietoveho kabla, predpokladam, ze s kablom a zobudzanim cez siet by to bolo este viac), ale po nejakej dobe klesne na

• , zakúpené v eleo.sk

• Spokojnosť. Veľmi dobrý obraz. Rýchla odozva na Wifi.
  • , zakúpené v ABCvelkoobchod.sk

• Kvalitný HD obraz hlavne zo vstavaného satelitného prijímača
    • Výborný,širokospektrálny zvuk .
    • Výborné, prehľadné menu v bezchybnej slovenčine
    • Kvalitná elektronická príručka.
    • Konektor z napájacieho zdroja drží slabšie v televízore.
    • Po vypnutí dlhšie načítavanie programového sprievodcu.
    • Dlhšie načítavanie obrázkov z USB kľúča.

Na HD programoch je obraz reálny,skutočne kvalitný.
    Konečne ma niečo po dlhom čase potešilo.

• , zakúpené v AZ-europe

• spickovy obraz
    • vyborny zvuk,
    • mnozstvo funkcii
    • velmi chaby navod na uvedenie pristroja do prevadzky

zatial jednoznacne presvedcil

• , zakúpené v levneELEKTRO.cz

• Sony nesklamala. TV prijímač je vynikajúci.

Je to všetko OK:

• Výborný obraz
    • Výborný zvuk
    • Konverzia medzi 2D a 3D a naspäť na jednotku
    • Prehráva úplne všetko
    • Výborné nastavenia aj pre náročného užívateľa
    • Zatiaľ som nič nenašiel. Keby áno, tak si ho nekúpim.

Proste výborný produkt. Niet čo dodať. Dlhé zvažovanie a preto som sa rozhodol pre tento model. Som nadmieru spokojný.

• , zakúpené v NAY Elektrodom

• - Štýlový desing a kvalita prevedenia
    • - Výborný obraz v HD a dobrý zvuk
    • - Rýchla odozva na povely, jednoduchost ovladania, 2 ovladače
    • - Výborný obraz v 3D (aj ked to nie je uplne full hd 3D)
    • - za danu cenu a kategoriu v podstate nič

Je to proste Sony a nesklamal.