Samsung UE48HU7500

Modelový rok
2014
Rozostup otvorov VESA
400 x 400

• Ide o televízor novej generácie s nádherným obrazom.

Odporúčam každému komu vyhovuje veľkosť obrazovky.

• , zakúpené v Gigastore

• V podstate som dostal asi to, čo som očakával, napriek vysokému hodnoteniu som však v zobrazovani pohybu očakaval viac
    • Tento TV som vyberal asi pol roka. Dnes som z neho sklamaný.
    • Vysoká cena vôbec nie je adekvátna ku kvalite a hlavne k reklame
    • Vybavenie na urovni TV v cene 300€.
    • Za tu cenu, by aspon manuál mohol byť.
    • Chýbajúca kabeláž.
    • Sklamaný s motion, pri pohybe je jasné rozmazanie.
    • Veľa funkcii je tam len na okrasu, lebo buď nefungujú s vašim zariadením alebo su zbytočné pre vas.
    • TV mi pripomína trochu mobil, robí všetko možne, len kvalita hovoru je mizerná.
    • Rozhodne je realita ďaleko za reklamou.
    • Ak prižmurim jedno oko, ani tak nie je dobrý pomer cena/výkon

TV rozhodne nestojí za tu cenu. Do kvalitného obrazu, hlavne zobrazenie pohybu, ma veľmi, veeeeeľmi ďaleko. Ozaj veľmi.
    Alebo mám vadné oči.

2014
Rozostup otvorov VESA
400 x 400

Obrazovka/displej:

Uhlopriečka (cm):121  (48 ")
Rozlíšenie: * Ultra HD * (3840x2160)

Typ podsvietenia: Micro Dimming Ultimate
Kontrast: Mega
Jas (cd/m2): (výrobca neuvádza)
Doba odozvy (ms): (výrobca neuvádza)
Pozorovací uhol (°): (výrobca neuvádza)
Dalšie vlastnosti: 1000 Hz CMR (Clear Motion Rate), Wide Color Enhancer (Plus), Obrazový procesor: Quadmatic, BD Wise Plus, štvorjadrový procesor, Ultra Clear Panel, UHD Upscaling
TV tuner:

Analogový
2× Digitálny pozemní DVB-T (MPEG-2/4) + nový DVB-T2 tuner
2× Digitálny kabelový DVB-C (MPEG-2/4)
2× Digitálny satelitní DVB-S a DVB-S2
EPG (Elektronický programový sprievodca)
Všeobecné vlastnosti:

Úplné označenie modelu: UE48HU7500LXXH
Menu: České / slovenské (celkom 27 európskych jazykov)
Farba: čierna
Možnosť montáže na stenu: áno (držiak musí podporovať VESA 400 × 400 mm)
V predaji od: 2014
Multimédia a zaujímavé funkcie:

Samsung Smart TV 2014:
Smart Hub
On TV
Multi-Screen (Quad Screen)
Webový prehliadač + internetové aplikácie
Integrovaná Wi-Fi + Wi-Fi Direct
SKYPE ready (nutné zakoupit SKYPE kameru Samsung)
Ako ovládač možno použiť telefón Smart Phone
HbbTV
Screen Mirroring
All Share
Samsung SMART View
Social TV
Hlasové ovládanie
Smart Evolution Kit Ready (One Connect)
3D zobrazenie (aktivne 3D): Funkcie 3D umožňuje sledovať 3D multimediální obsah a 3D vysielanie. Pre prehrávanie 3D obsahu musíte mať nasadené aktivne 3D okuliare Samsung.
Konverzia 2D-3D
2× 3D okuliare sú súčasťou balenia (kompatibilný 3D okuliare Samsung sú: SSG-5100GB, SSG-P51002, SSG-3570CR)
USB/DLNA prehrávač (video/fotografie/hudba):
Podporované prípony video súborou: .avi / .mkv / .asf / .wmv / .mp4 / .3gp / .vro / .mpg / .mpeg / .ts / .tp / .trp / .mov / .flv / .vob / .svi / .divx / .m2ts / .mts / .webm
Podporované kontejnery video súborou: AVI, MKV, ASF, MP4, 3GP, MOV, FLV, VRO, VOB, PS, TS, SVAF
Podporované prípony externích tituliek: .ttxt, .smi, .srt, .sub, .txt, .ssa, .ass, .psb, .xml (interní: v kontejneru AVI, MKV, MP4)
Podporované prípony audio súborou: .mp3 / .m4a / .mpa / .aac / .flac / .ogg / .wma / .wav / .mid / .midi / .ape / .aif / .aiff
Podporované prípony foto súborou: .jpg / .jpeg / .png / .bmp / .mpo
Podporovaný formát USB rozhraní: FAT / exFAT / NTFS
Certifikácia DivX HD
Personal Video Recorder + Timeshift: záznam TV vysielania na USB HDD
Pre nahrávanie televízneho vysielania sa odporúča používať pevný disk USB s rýchlosťou aspoň 5 400 ot./min. Jednotky USB flash nie sú podporované.
Vďaka dvom tunerom je možné nahrávať a sledovať rozdielny program
Časovač zapnutia / vypnutia
PIP (2 tunery)
Export/Import zoznamu programov cez USB rozhranie
Futbalový režim
Aktualizácia firmvéru cez USB / LAN / Wi-Fi
Anynet+ (HDMI-CEC)
Zvuk:

Výkon 2× 10 W + 20 W subwoofer
Zvukový systém: Priestorový zvuk
Vylepšenie zvuku: Dolby MS11, DNSe+, DTS Premium Sound 5.1, 3D Sound, Woofer, Sound Customizer
Konektory:

CI+ (1.3) slot
4× HDMI vstup
ARC Audio Return Channel
HDMI MHL
3× USB
Slúchadlový výstup
Komponentný video vstup + 2 × cinch audio (spoločné rozhranie s AV vstupom 3 × cinch)
Digitálny optický audio výstup
Vstup pre anténu
Ethernet (LAN)
IR výstup
2× vstup pre satelitnú parabolu
Rozmery:

TV bez podstavca (Š x V x H): 145,1×83,8×10,7 cm (24 kg)
TV vrátane podstavca (Š x V x H): 145,1×89,4×30,8 cm (27,2 kg)
Zabalená TV (Š x V x H): 157,8×95,7×26,5 cm (34,7 kg)
Spotreba:

Energetická trieda: A+
Ročná spotreba (kWh): 125
Priemerná spotreba (W): 90
Pohotovostný režím (W): 0,3
ECO senzor
Dodávané príslušenstvo:

Podstavec na nábytok (fixné)
Diaľkové ovládanie (TM1250) + batérie
Diaľkové ovládanie s touchpadom (TM1480A)
2× 3D okuliare Samsung SSG-5100GB
Český návod (E-manual je obsiahnutý v menu TV)
IR predlžovací kábel
Napájací kábel

• Ide o televízor novej generácie s nádherným obrazom.

Odporúčam každému komu vyhovuje veľkosť obrazovky.

• , zakúpené v Gigastore

• Tento TV som vyberal asi pol roka. Dnes som z neho sklamaný.
    • Vysoká cena vôbec nie je adekvátna ku kvalite a hlavne k reklame
    • Vybavenie na urovni TV v cene 300€.
    • Za tu cenu, by aspon manuál mohol byť.
    • Chýbajúca kabeláž.
    • Sklamaný s motion, pri pohybe je jasné rozmazanie.
    • Rozhodne je realita ďaleko za reklamou.
    • Ak prižmurim jedno oko, ani tak nie je dobrý pomer cena/výkon

Alebo mám vadné oči.

• Úžasný obraz.
    • Dostačujúce repro na tak tenkú TV (soundbar ale zazitok este vylepší).
    • 3D nema chybu.
    • Satelitný príjem ma lepsi obraz ako stolovy Linuxovy prijímač.
    • Vynikajúce možnosti nastavenia obrazu pre každého podľa chuti.
    • Zabudovane WiFi je bezproblemové co sa týka konektivity aj stability.
    • FHD obraz je lepsie zobrazeny ako na FHD TV. SD programy su tiez celkom dobre upscalovane do pozeratelnej podoby.
    • Pekný dizajnovo, v tenkom 9mm širokom ráme.
    • Dva sat tunery (takze je mozne nahravat a pritom sledovat program na inom transpondery. Este som netestoval ako sa to bude chovat s Irdeto Skylink kartou).
    • Moznost mobilom vyhladat video na Youtube a nechat ho prehrat na TV.
    • Spotreba 68 - 90 W, Pohotovostny rezim: nemeratelny az 0,1 W
    • Rychly start do 5 sekund
    • Chýba 3D tlacidlo na ovládačoch. (da sa zapnut hlasovym prikazom).
    • Chýba tlacidlo na zmenu módu obrazu (Dynamický, Prirodzený, Film). Možné nastavit len cez Menu.
    • Nerozpozna vsetky hlasove prikazy (zakladne vsak OK)
    • Nastavenie satelitu dost horor pre Astru 19,2 a 23,5 s twin konvertorom. Chytilo sa až nastavenim DiSEqC na hodnoty 3/4 a 4/4. Zadanim Skylink transpondera a so sietovym vyhladavanim.
    • DVB-T je trochu slabsie pri porovnani s USB PC TV (Aver TV Volar HD Pro) ktora ma 80% silu signalu a 1000.- Eur TV tam najde len 1/3 teresterialne sirenych kanalov!
    • Malo zdrojov na vyuzitie hlavnych prednosti tejto TV (UHD a 3D).
    • Na UHD nemozete pouzit Timeshift ani nahravanie.
    • Nahravky neprehrate nikde inde len v TV.
    • eManual je dost chudobný. Lepsie stiahnut EN PDF cez google.

Dlho som vyberal medzi TV a prioritou bolo, aktivne 3D a to ze dava v kazdom frame Full HD obraz, kym pasivne preblikava kazdy druhy riadok a vlastne dava v skutocnosti len 1/2 Full HD obrazu. Dalsim plusovym bodom bolo UHD so svojim jemnym rastrom pixlov a aj z blizka velmi ostrym obrazom.
    Po dlhsom pouzivani som prisiel na to, ze ked sa na zaciatku nastavi typ 3D (vertikal/horizontal) v menu tak TV potom uz atomaticky rozpozna prichadzajuci 3D signal a spusti ho pokial su okuliare zapnute.
    Sledovanie a nahravnie na dvoch sat tuneroch pri Skylinku nie je mozne . Nasiel som to aj v eng navode na konci je tabulka.
    PAY&PAY - nejde
    PAY&FREE - mozne
    Zatial prehral z USB vsetky bezne dostupne audio-video kodeky a formaty.
    Mozno ma neskor bude nieco iritovat na tejto TV, ale momentalne ju hodnotim ako TOP produkt a odporucal by som ho.
    ____________________________________________________
    Podarilo sa mi po dlhom case spojazdnit prihlasenie v aplikacii YOUTUBE po mnozstve neuspesnych pokusov a hladani na nete aj na strankach googlu.
    1. v app youtube na TV idete sipkou na ovladaci vlavo az vyskoci cervena lista. Tam vyberiete prihlasenie. Objavi sa okno s adresou a kodom.
    2. na zariadeni (mobil, tablet, PC) sa prihlasite do svojho google acc. Okamzite vam vyskoci okno kam mozete zadat kod z TV. Vypise vam ze vasa TV je registrovana a uz mate permanentne prihlasenu youtube appku v Smart TV.
    3. NAJDOLEZITEJSIE a co nikde nenajdete je to, ze TV a PC musia byt prihlasene v ROVNAKEJ SIETI (domaci router, vlastna wifi a pod.)

• nádherný obraz
    • super ovládanie
    • perfektná konektivita

Síce mi chvíľku trvalo, kým som všetko nastavil tak ako bolo treba no teraz to šlape jedna báseň. Včera som na ňom pozeral Hobitta a taký obraz som snáď ešte nevidel. A 3D tiež super.

dobra telka ma vsetko co potrebujem a este ovela viac

• pefektny obraz, lahke ovladanie, super 3d , kvalita
    • nic

za kvalitu si treba zaplatit

Perfektný

• Vynikajúci obraz a všetky funkcie pracujú spoľahlivo .
    • nemám

doporučujem

• , zakúpené v levneELEKTRO.cz

• Za danú cenu výborný výrobok, pokiaľ ide o technické parametre.
    • Diaľkové ovládanie má voči starším modelom málo tlačidiel. K niektorým bežným funkciám je potrebné "preklikať" sa na viacero krokov. Preto som si dokúpil vysielač diaľkového ovládania k staršiemu modelu.

Vcelku vydarený výrobok.