Philips 40PFT5300/12

Inteligentný televízor, ktorý vám sprostredkuje kvalitný a čistý obraz. Technológiu Perfect Motion Rate, ktorá zaistí dokonalú ostrosť a plynulosť pohyblivého obrazu, ocenia predovšetkým fanušikovia rýchlych športov či akčných filmov. Služba Smart TV vám umožní výber aplikácií on-line. S pripojením Wi-Fi Miracast zase môžete pohodlne zobraziť obsah obrazovky inteligentného telefónu priamo na televízore. Pripojenie Easylink uvítate vďaka možnosti ovládať televízor, DVD prehrávač, prehrávač Blu-ray, set-top box či systém domáceho kina jediným diaľkovým ovládačom. Nechýba ani USB port, vďaka ktorému môžete jednoducho zdielať zábavu.

Výnimočne realistický obraz

Špeciálna funkcia Micro Diming zaistí mimoriadny kontrast a kvalitu obrazu. Software totiž analyzuje obraz v 6400 rôznych zónach a podľa toho ho prispôsobuje. Výsledkom je veľmi realistický vizuálny zážitok.

Druh televízorov

inak spokojnosť

• , zakúpené v Alza.sk

pomer kvalita a cena

• , zakúpené v HEJ.sk

• zatiaľ je pustený a má všetko, čo som chcela, vývoj technológií ide tak dopredu, že len čo skončí záruka, bude potrebný zase nový TV.
    • Nemá zastavenie obrazu- ale závisí to od ceny- dá sa to prežiť.

Pretože som nebola spokojná s TV Samsung, ktorý bol vo vyššej cenovej relácii a ktorý mal cca po 1 roku vadu obrazovky a nevedeli to odstrániť, vsadila som na túto značku, z ktorej som mala už niekoľko rôznych produktov a dúfam, že ani tento nesklame.

Druh televízorov
Počet SCART vstupov
Wi-Fi
HbbTV

Celkom nové okamihy

Vďaka technológii Perfect Motion Rate budete zažívať celkom nové okamihy. Či už ste milovníkmi rýchlych športov, akčných filmov, alebo radi hráte hry, s nadšením uvítate dokonalú ostrosť a plynulosť pohyblivého obrazu.
Celkom nové okamihy

Zažite plno zábavy so Smart TV

Smart TV ponúka v porovnaní s klasickými televízormi radu výhod. Neváhajte ich využiť! Teraz si môžete požičiavať a streamovať filmy, videá a hry z on-line obchodov. S funkciou Catch-Up môžete sledovať obľúbené televízne kanály a služba Smart TV vám ponúkne široký výber aplikácií.
Zažite plno zábavy so Smart TV

Zabavte celú rodinu

Vďaka pripojeniu Wi-Fi Miracast môžete jednoducho premietnuť to, čo práve vidíte na svojom smartphone, na obrazovku televízoru. Prezrite si spoločne s celou svojou rodinou fotky a videá z dovolenky, alebo si na veľkej obrazovke televízoru lepšie vychutnajte svoju hru.
Zabavte celú rodinu

Pripojte sa k on-line svetu

Integrovaná Wi-Fi u modernej TV nesmie chýbať. Postará sa o rýchle a jednoduché pripojenie k domácej bezdrôtovej sieti a vy tak získate prístup k neprebernému množstvu digitálneho obsahu on-line či k bezdrôtovému zdielaniu súborov u vás doma.
Pripojte sa k on-line svetu

Koniec neprebernej hromady káblov

Jediný kábel stačí na prenos zvuku i obrazu zo zariadenia do televízoru! Rozhranie HDMI využíva nekomprimovaný signál, vďaka čomu zaručuje najvyššiu kvalitu zdroja pre obrazovku. Pripojenie Prilips Easylink vám umožní používať na televízor, prehrávač DVD či Blu-Ray, set-top box a systém domáceho kina od jedného výrobcu iba jeden diaľkový ovládač.
Koniec neprebernej hromady káblov

Zdielajte zábavu cez USB

Vďaka prítomnosti USB portu môžete k televízoru jednoducho a rýchlo pripojiť externý disk, digitálny fotoaparát, MP3 prehrávač či iné multimediálne zariadenie a potom už si len užívať zábavu naplno.
Zdielajte zábavu cez USB

SMART LED TELEVÍZOR

Šikovný, televízor Philips zo série 5300 si zamilujete pre jeho vynikajúcu kvalitu obrazu, na ktorej má zásluhu hneď niekoľko vyspelých technológií, vrátane prenášanie obrazu z vášho mobilného zariadenia na veľkú obrazovku. 80cm panel s Full HD rozlíšením obklopuje len tenký rámik, otvorený stojan potom vytvára plávajúci efekt a dokresľuje atraktívny dizajn.

Kľúčové vlastnosti

Jemné Full HD rozlíšenie
Hladké vykreslenie akčných scén
Funkcia Miracast - zrkadlenie displeja vašich inteligentných zariadení
Bezdrôtové pripojenie k internetu
Micro Dimming - optimalizácia kontrastu podľa svetelných podmienok scény

Stredobod vašej zábavy
So vstavanou Wi-Fi sa vám otvorí cesta k prehliadaniu internetu alebo streamovaniu médií cez sieť. Navyše vďaka univerzálnemu hernému USB ovládaču ovládnete herný svet bez nutnosti pripájania ďalšej hernej konzoly. Nemusíte sa len pozerať na televízne vysielanie, vždy si nájdete zábavu, na ktorú práve máte chuť.

Technológia Wi-Fi Miracast umožňuje jednoduchú audiovizuálnu konzumáciu akéhokoľvek obsahu z vášho mobilného zariadenia. Všetko, čo vidíte na displeji, sa prenesie na váš televízor. Jedným príkazom tak na veľkej obrazovke zobrazíte videá, hry a ďalší obsah z vášho smartphonu alebo tabletu.

Vo výbave nič nechýba
Milovníkov televízneho vysielania poteší tunerová výbava pokrývajúca digitálne pozemné vysielanie aj v najnovšom štandarde DVB-T2 a možnosť využitia širokej programovej ponuky poskytovateľov káblovej televízie DVB-C. Okrem televíznych staníc môžete sledovať aj svoj vlastný obsah, a to pripojením USB flash disku alebo externého pevného disku . Prítomnosť USB konektorov umožní nielen prehranie multimediálneho obsahu, ale aj nahrávanie televíznych relácií na pripojené pamäťové médium.

Vyznávači hrania na konzolách či precízneho obrazu Blu-ray alebo iného HD zdroja majú k dispozícii dvojicu portov HDMI, staršie SCART a dva USB konektory napríklad pre pamäťové médiá. Vďaka špecifikácii HDMI Easylink vám navyše stačí na vykonávanie operácií s televízorom, prehrávačom DVD, prehrávačom Blu-ray, set-top boxom alebo systémom domáceho kina iba jeden diaľkový ovládač.

Vylepšenie obrazu:
Pixel Plus HD - pre zreteľný obraz s realistickým kontrastom (jasná biela, sýta čierna)
200 Hz Perfect Motion Rate - ostrosť a plynulosť pohyblivého obrazu aj pri rýchlych scénach
Micro Dimming - optimalizácia kontrastu na obrazovke na základe svetelných podmienok scény

Vylepšenia zvuku:

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Trieda energetickej účinnosti  A+
Typická spotreba v zapnutom stave  35 W
Ročná spotreba energie  51 kWh/rok
Uhlopriečka  102 cm (40")
Typ  Smart TV

Typ

Technológia  LED
Operačný systém  Vlastný OS

Uhlopriečka a rozlíšenie

Rozlíšenie  Full HD (1920 × 1080)

Obrazovka

Technológia obrazu  IPS
Frekvencia spracovania obrazu  200 Hz
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť pre SD  2,3 m
Odporúčaná sledovacia vzdialenosť pre Full HD signál  1,7 m

Tunery

Typ tuneru  DVB-T, DVB-T2, DVB-C

Multimediálne funkcie

Multimediálne funkcie  Vstavané Wi-Fi, Nahrávanie na USB, Webový prehliadač, EPG, Teletext
Aplikácie  YouTube, HBB TV
Výkon reproduktoru  20 W

Vstupy/výstupy

Grafické vstupy  HDMI, SCART, Komponentný
Ostatné vstupy/výstupy  USB 2.0, Digitálny optický/Digitálny audio výstup, Slúchadlový výstup, Audio analog vstup, CI / CI+ slot

Farba  Čierna

Hmotnosť  9,7 kg

Spotreba

Spotreba v Stand-by  0,5 W

Obsah balenia

Obsah balenia  Dálkový ovladač, 2x baterie AAA, Stojan na nábytek, Napájecí kabel, Stručný návod k rychlému použití, Brožura s právními a bezpečnostními informacemi

• , zakúpené v www.lacnenotebooky.eu

• Spĺňa požiadavky - má Wifi
    • trochu zložitejšie menu

inak spokojnosť

• , zakúpené v Alza.sk

pomer kvalita a cena

• , zakúpené v HEJ.sk

• Nemá zastavenie obrazu- ale závisí to od ceny- dá sa to prežiť.

• 200Hz - skoro žiadne rozmazanie pri rýchlych scénach
    • smart TV - Youtube, Opera web prehliadač
    • miracast - zrkadlenie vášho smartfónu na TV cez wifi v TV
    • zabudovaná WiFi + ethernet pripojenie káblom z routeru
    • PVR funkcie nahrávania programov a timeshiftu na USB a HDD
    • 102cm obrazovka ideálna na pozeranie na vzdialenosť 2-3m
    • dobrý pozorovací uhol zo strán, videl som horšie
    • elegantný čierny stojan a aj celý TV
    • prehrávanie veľa druhov obrazových formátov, hlavne .mkv
    • len 2 USB porty - viac by potešilo, ale nič hrozné s tými dvoma
    • len 2 HDMI, takisto sa to dá v pohode prispôsobiť
    • chýba tlačidlo priamej voľby typu obrazu a zvuku na ovládači

Veľmi slušný TV pre široké masy a aj trochu náročnejších. Samozrejme že existujú ak lepšie, ale položte si otázku - ako často budete surfovať cez TV, keď máte 10x rýchlejší notebook? Ako často sa budete hrať so všetkými tými SMART funkciami? Prvý mesiac?
    Mal som vyhliadnutý Android TV od Sony za 730,-€, ktorý mal aj Satelit tuner v sebe, mal viac smart funkcií, 800hz frekvenciu obrazovky, .... Ale riskol som vyskúšať priamo doma tento a dobre som urobil. Nastavil som si ho tak, že má krásny obraz z môjho HD satelitu a som spokojný. Musím však podotknúť, že som bol najskôr znechutený hrozným obrazom z kanálov, ktoré vysielajú ešte v SD a nie HD rozlíšení. Potom som prišiel na to, že vysoký kontrast a vysokú ostrosť si môžeme dovoliť nastaviť na TV len pri prehrávaní DVD fo full HD, inak je obraz zlý. Stiahol som kontrast a ostrosť a obraz sa krásne vyhladil a je konečne pekný, nerozsýpa sa a nevidno pixely. Avšak ak sedím pri telke menej ako 2m, tak vady nekvalitného signálu vidno, 2,5m odporúčam minimálne. Rada pre vás, budúcich kupujúcich ;-)
    Takže po prispôsobení TV som vyskúšal pripojiť WiFi a šlape bez problémov. Zrkadlenie spojené s Galaxy S4 na prvý krát a reaguje veľmi pružne. Keď listujem fotky v mobile, listuje mi ich skoro okamžite aj na obrazovke, zaujímavá funkcia, vhodná aj na prezentácie z mobilu. Takisto Youtube cez wifi ide pekne, bez problémov. Dokonca som si spároval notebook v TV a čo na Youtube pustím v NTBK, pustí mi o pár sekúnd do telky. Nečakajte však o žiadnej Smart TV reakcie a odozvy ako ste zvyknutí v PC alebo notebookoch, je to niekoľkokrát menej výkonný systém a nejakú tu sekundu to proste premýšľa, hlavne pri internetovaní. Odozva na tlačidlá a vstup do menu v pohode, žiadna tragédia, ja to akceptujem.
    Mňa potešil ethernet vstup pre internet, nie som zástancom wifín a žiarenia :-) Navyše Digi mi ponúklo spolu s internetom aj televízne programy cez internet kábel, takže ak by, tak som na túto variantu ethernet konektorom pripravený.
    200Hz frekvencia vykresľovania je naozaj postačujúca a za dva dni sledovania som si nevšimol nežiadúce rozmazávanie pohybu ani pri futbale a ani pri akčných scénach.
    Moje zhrnutie je hlavne o pomere cena - výkon a využiteľnosť drahých funkcií, ktoré využívame minimálne. Rozhodol som sa tak ušetriť 200€ a kúpiť tento za 430€. Satelitný tuner mám svoj, takže v telke ho oželiem. Frekvencie 400-800Hz sú super, ale voľným okom už rozdiely nad týchto 200Hz skoro nevidíte. Formáty obrazu a zvuku prehráva rovnaké ako tie drahšie TV, miracast - zrkadlenie má aj tento, wifi má tiež, pekný je, obraz po prispôsobení výborný. Počet USB som vyriešil USB rozbočovačom na ďalšie 4 porty, čo mi ležal rok v šuflíku a stojí 5€. HDMI mám jedno zo satelitu, v druhom je prázdny kábel, ktorý pichnem do zariadenia, ktoré budem chcieť práve pripojiť, čiže NTBK napríklad. Nahrá vám program ak je treba, ak chcete vrátiť z filmu scénu, ktorú ste odbehnutím na WC nestihli, pripojený HDD vám to umožní a vrátite si ju o pár minút späť.
    Potrebujeme od telky viac? Máme na všetky tie serepetičky za ktoré zaplatíme 700-1000€ vlastne čas? Ja nie a toto je pre mňa veľmi dobrá voľba za dobré peniaze.