Panasonic TX-P42ST50E

1920 x 1080

cena vs. kvalita

• obraz, design
    • nic zasadne

velmi dobra kupa ak sa nic nepokazi , pozeram s cca 2,8 m a podla mna 42 staci, predtym som mal 37 a 42 je lepsia, este si viem predstavit 46 ale to je asi tak max pre mna

• kvalita

kvalitná plazma

Wi-Fi
HbbTV
Uhlopriečka obrazovky
107 cm
Rozlíšenie
1920 x 1080

Perfektné zážitky s chytrým televízorom. Aby ste si mohli vychutnať film v pôvodnej kvalite, musí sa obraz prezentovať tak, ako zamýšľali jeho tvorcovia. Televízory VIERA spĺňajú vysoké štandardy nastavené programom THX Certified Display. Reprodukuje 2D aj 3D obraz v kvalite skutočného kina. Užite si obraz, akému pre prezentáciu filmu nič nechýba. Displej zobrazuje striedavo obraz pre ľavé a pravé oko. Ľavé a pravé sklo okuliarov sa 'otvára' a 'zatvára' synchrónne s Cena DATART.SK obsahuje RP, ...

• kvalita obrazu

• obraz, design
    • nic zasadne

• kvalita

kvalitná plazma

• V podstate platí všetko, ako to popísal v recenzii Bohuš dňa 10.12.2012.
    • Výborný obraz, skvelé farby
    • Eco senzor (automatické "stmievanie/rozsvetľovanie" obrazu podľa množstva svetla v miestnosti) je fajn, mne osobne vyhovuje nastavenie, keď je v miestnosti prítmie, resp. tma - vtedy je obraz asi najprirodzenejší. Je možné, že sa ten senzor dá aj manuálne vypínať, ale zatiaľ som to neskúšal, nakoľko automatika mi vyhovuje
    • Obrazovka sa príliš neleskne, na rozdiel od 90% kolegov v kategórii LED TV (možno okrem Philips rady 5000, 5500 a vyššie, ktoré však majú tie antireflexné filtre na môj vkus príliš "silné", t.j. obraz sa na tých Philips-och síce neleskne, ale je to, ako by ste si dali pred TV igelitovú plachtu).
    • Bzučanie TV, ktoré je vraj bežné pri plazmových TV. Prvý krát som si bzučanie všimol asi po týždni, a bolo ho počuť vždy pri svetlých scénach - mňa osobne to extrémne vyrušovalo, nakoľko na takéto podprahové zvuky som alergický.
    • Problém bol v tom, že zvuk bol na TV nastavený nad 50%, a len vtedy to bzučanie počuť -bzučanie sa dá eliminovať na nulu tým, že na TV nastavíte zvuk na cca 30% a zvyšnú hlasitosť si regulujete na satelitnom, resp. na inom prijímači - vtedy je to úplne v poriadku.

100% - vrelo odporúčam všetkým.
    Skvelý pomer cena/výkon.
    Ps. nedať sa "obalamutiť" masívnou reklamou o super LED TV - plazmový TV je proste plazmový
    Ps1. Keď Vás bude niekto presviedčať o super úspornosti LED TV, dajte si do kalkulačky, o koľko plazmu preplatíte do roka....a zistíte, že sú to v podstate zanedbateľné sumy.

• , zakúpené v HEJ.sk

• super obraz, sikovny ovladac, kvalitne prevedenie..
    • balenie neobsahuje hdmi-hdmi kabel, inak by to bolo absolutne bez vyhrad

urcite odporucam, vyuzivam na TV, bluray filmy a PS3.. zatial vsetko bez problemove...

• Prekrásny obraz v HD aj SD - hlboká čierna, odtiene, farby - vtiahne vás do deja, príjemný pohľad na obraz - neťahá oči
    • Nebliká
    • Nebzučí
    • Vynikajúce pozorovacie uhly
    • Pripojenie na internet bez problémov, (wifi) prehliadač je rýchly, veľa aplikácií, ktoré však človek ani nevyužije, najviac využívam youtube - obraz z neho je úžasný najmä HD videá sú ako z blu-ray
    • DLNA funguje bez problémov, ľahko vstúpite do PC aj bezdrôtovo a pozriete odtiaľ fotky či videá, alebo hudbu, ľahké nastavenie buď jedným klikom vo windows media playeri, alebo si nainštalujte twonkey program, ten pekne streamuje aj videá mp4
    • Zvuk v pohode
    • Pripojenie USB, alebo HDD bez problémov
    • Prehľadné a rýchle menu
    • Pekný moderný dizajn
    • Primeraná cena kúpil som ho za 610 € v Nay (akcia)
    • 3D som ešte neskúšal
    • Svietivosť obrazu úplne postačujúca - v izbe s veľkým oknom a TV sa nachádza hneď pri okne, a večer pri pozeraní máme vždy rozsvietené
    • Možnosť individuálnej kalibrácie
    • Mám dva vstupy TV signálu - jednak IPTV v nej cca 7 HD programov, ale kúpil som a nainštaloval vonkajšiu anténu DVBT a vtedy jedine s ňou fungujú perfektne funkcie v TV ako je nahrávanie na HDD, časovač, resp. možnosť pozastavenia a pretočenia späť práve pozeraného programu.
    • Kúpil som 1TB HDD a ten zapojil na nahrávanie, a nie je ho ani viedieť je skrytý za TV, viacmenej visí, čiže nie je nijako rušivý, mám pripojený USB Klúč tam sú nejaké filmy a rozprávky pre deti a tiež pripojenú SD kartu
    • Obraz nemá žiadnu retenciu, žiadne fľaky, žiaden clouding ako pri LED, plocha obrazu je rovnomerne rozsvietená prekrásne homogénna, známy si kúpili samsung 7000 radu led za dvojnásobnú cenu a majú problem s cloudingom, presvecovanie obrazu v rohoch
    • Nastavanie obrazu z výroby je skvelé, nemusel som ho nijako dolaďovať - používam najčastejšie "Kino".
    • V obraze sa občas vyskytne tzv. countouring - t.j. pohybujúce sa objekty majú okolo seba takú rozmazanú kontúru, tak pri HD ako aj SD programoch, objekty nemusia byť len rýchlo pohybujúce sa, ale aj pomalšie, avšak ak sa na nezameriate tak to ani nemusíte uvidieť. Niekedy to však napr. pri skokoch na lyžiach bolo dosť viditeľné (Eurosport HD), ale keď som znižíl IFC (inteligent frame creation ) na strednú alebo nižšiu hodnotu zmizlo to. Problém je, že ak veľmi znížite IFC, alebo vypnete ho tak obraz vôbec nie je plynulý a dosť trhá ako pri 50 HZ televízore. Pri staršom modeli ST30 ten countouring nebol. Ale ten contouring sa vyskytuje rôzne, viacmenej je to občas, nie je to až také rušivé
    • Drahé 3D okuliare
    • Trochu vyššia spotreba než LED konkurenčné produkty
    • Je zaujímavé, že prepínam nastavenie obrazu cez deň na (Normálne) je jasnejší - zapnutý eko senzor a večer na Kino, vtedy je obraz jasnejší, nedá sa to ovplyvniť nastavovaním jasu a kontrastu, funguje tam nejaká vnútorná automatika. Je však možné, že zložitejšou kalibráciou sa toto dá odstrániť, ale tú som ešte nerobil (mal by TV ísť cca 100 - 200 hod. Ale dá sa TV pozerať v pohode s rôznym nastavením obrazu cez deň aj večer.
    • I keď ST50 má údajne lepší antireflexný filter ako minuloročná rada ST30, odlesky môžu byť trochu rušivé, ale je to vec nastavenie svietidiel, žalúzií, resp. zvyku

Je to skvelý tv, jeho skvelé funkcie využijete vtedy, ak budete mať samozrejme kvalitný digitálny vstup - teda čo najviac HD kanálov, ale dobre spracuje aj SD, len nesmiete sedieť veľmi blízko, je dôležité aby ste mali aj DVBT signál, ( cca 7 programov, a možno budú aj české na rok) vtedy využijete v TV nahrávanie, výborného programového sprievodcu.
    Vyberal som tento TV veľmi dlho cca 9 mesiacov, prečítal veľa recenzií, chcel som pôvodne LED samsung nejakú 6000 až 7000 radu, ale rozhodol som sa pre kvalitu obrazu, prirodzené podanie farieb, príjemný pohľad pre moje oči, plynulosť obrazu bez sekania, ako aj pre to že Panasonic je značka, ktorá by mala byť spoľahlivá a vydržať zopár rokov bez opráv. Náklady na vyššiu spotrebu sa mi možno vrátia tým, že ak by som kúpil nejaký "led," ktorý by mi po troch rokoch "odišiel" a musel by som kupovať nový TV.

• , zakúpené v Shoppie.sk

• výborný obraz

kvalita produktu

• naozaj vynikajúci obraz
    • neobsahuje ventilátory t.j. nevydáva žiaden zvuk !!!!
    • nehreje !!!
    • dobrá konektivita
    • dobré GUI
    • nekvalitný obraz na ňom vyzerá výborne (aj VHS ! )
    • fajnový zvuk
    • nespozoroval som vypaľovanie obrazu
    • čierna
    • perifernym videním vidieť že bliká , nie veľmi ale trochu
    • SMART treba brať z rezervou , niekedy nefunguje ako by mal
    • občas problémy s USB, nechce prehrávať filmy (súbor sa nedá načítať)
    • nevie prehrať video s externými titulkami-nutné spojiť film a titulky v PC
    • len jeden vstup na SCART
    • nedá sa upraviť poradie TV kanálov
    • nedá sa rozbehať DLNA ani po káblovej sieti - video seká , MKV sa cez DLNA prehrať nedajú, neviem prečo

aj napriek tomu že SW občas hnevá , nekupoval som ho kôli SW ale kôli obrazu , ktorý je skutočne excelentný . HD video/rozprávky sú dokonale ostré s úžasnými farbami , žiadny duchovia ani rozmazanie . Ne-HD obraz vyzerá veľmi dobre, dajú sa pozerať aj normálne avička a obraz je krásny . Takisto aj videa z youtube v rozlíšení 240/320p sa dajú krásne pozerať.
    čo sa týka zvuku , ten je dosť slušný , vzhľadom na to že repráky hrajú dozadu tak treba hlasitosť dať až na polovičku a aj tak to hrá celkom ticho , chýba tomu trošku "života" . V spojení s domácim kinom nie je čo riešiť. Čo ma potešilo je že neobsahuje žiadne ventilátory , t.j. nič neruší (iba ak stojím pri telke pri zasúvaní USB počuť vysokofrekvenčný bzukot z meničov napätia )
    Kúpu vôbec nelutujem a vrelo odporúčam

• skvely obraz,
    • skvely zvuk,
    • moznost internetu,
    • ovladanie cez mobil
    • prezeranie youtube
    • mal som si kupit vacsiu uhlopriecku :)

televizor je uplne skvely ma krasny obraz, skvely zvuk, na zaciatku som si ho aktualizoval ako pc :) pekne sa sam restartol .ovladam ho cez telefon napr. youtube kliknem na mobile pesnicku a na tv sa pusti plus stale skusam co dokaze :) skvele je ze ma web browser kupil som si k nemu klavesnicu Logitech K360 a citim sa ako pri pc..
    funguje uplne skvelo podla mna ma najlepsiu kvalitu obrazu netaha oci myslim ze to je hlavne ci pre deti alebo pre dospelych so slabsimi ocami...