LG 42LB561V

• , zakúpené v Alza.sk

• Presne to, čo som chcel, som dostal

Presne to, čo som chcel, som dostal

• , zakúpené v INGRAM

• výrobok bol uvádzaný ako v čiernej farbe a je v sivej.

vybrala som si ten televízor preto,že je pohodlné nakupovať z domova a televízor mi vyhovoval.

Druh televízorov
USB port

Ocenenie

Produkt roku 2014 - Finalista

LED televízor

IPS Panel. Presvedčte sa sami. Tajomstvo mimoriadneho pozorovacieho uhla a kvality televízorov LG spočíva v ich paneli. Rovnako ako kvalita kávových zŕn určuje kvalitu kávy, kvalita panela je určujúca pre kvalitu televízora. IPS panel, ktorý používa spoločnosť LG, je dôvodom toho, že LED televízory značky LG majú odolné obrazovky s jasnejším, stabilnejším obrazom.

True Color Accuracy. Každý pixel IPS panela s rozlíšením HD sa podieľa na vernej reprodukcii farieb, ktoré sú identické s originálnym obrazom. (Technológia: IPS panel generuje farby, ktoré sa presne zhodujú s originálnym obrazom. Má preto široké uplatnenie medzi profesionálmi v oblasti televízneho vysielania.)

Široký pozorovací uhol. IPS má medzi LCD panelmi najstabilnejšie zobrazenie farieb a kontrast zo všetkých uhlov pohľadu. (Technológia: Technológia IPS dokáže obmedziť skreslenie farieb a zaistiť ich konzistentnú reprodukciu z akéhokoľvek uhla pohľadu.)

Krištáľovo čistý obraz. IPS jednoznačne prekoná konvenčné panely z hľadiska jasnosti obrazu pri zobrazení rýchlo sa pohybujúcich scén. Výsledný obraz je nerozmazaný a krištáľovo čistý. (Technológia: Vďaka zdokonalenej štruktúre tekutých kryštálov dokáže technológia IPS sprostredkovať ostrý obraz s minimálnym rozmazaním pri rýchlo sa pohybujúcich scénach.)

Stabilný obraz. IPS panely sú na rozdiel od slabých konkurenčných panelov stabilné, pevné a odolné proti poškodeniu
presvedčte sa sami tak, že na obrazovku poklepete alebo do nej strčíte. (Technológia: Regenerácia VA panelov po náraze trvá nejaký čas, čo je spôsobené vertikálnym usporiadaním tekutých kryštálov. Návrat IPS panela do pôvodného stavu je naproti tomu rýchlejší vďaka jedinečnému horizontálnemu usporiadaniu LCD.)

Triple XD Engine. Užite si úplne dokonalé farby, kontrast a jas s vysokovýkonným procesorom Triple XD Engine. Triple XD Engine, najnovší a najvyspelejší procesor LG, ponúka najvyššiu možnú kvalitu obrazu tým, že dosahuje celkom novú úroveň reprodukcie farieb, kontrastu a jasu.

Picture Wizard III umožňuje jednoducho upravovať vlastnosti obrazu, ako je úroveň čiernej, farba, farebný odtieň, ostrosť a podsvietenie.

Clear Voice II. S funkciou Clear Voice II sú dialógy dobre a jasne počuteľné. Funkcia Clear Voice II automaticky rozpoznáva a optimalizuje hlasitosť ľudských hlasov vo filmoch a televíznych programoch, aby lepšie vynikli medzi okolitým zvukom.

USB Movie. Jednoduchým pripojením USB zariadenia alebo externého pevného disku k USB portu môžete prehrávať uložený obsah na televíznej obrazovke.

DivX HD. Televízory LG majú certifikáciu DivX a sú schopné prehrávať video vo formáte DivX do rozlíšenia 1080p HD. Užite si pestrú paletu kvalitného obsahu z internetu prostredníctvom DivX HD.

Smart Energy Saving. Funkcia Smart Energy Saving prispieva k ekologickejšiemu správaniu sa spotrebiteľov, pretože obmedzuje spotrebu energie. Jej súčasťou je kontrola podsvietenia slúžiaca na reguláciu jasu, funkcia vypnutia obrazovky v čase, keď chcete prehrávať iba zvuk, a funkcia Standby Mode Zero umožňujúca prepnutie televízora do pohotovostného režimu s nulovou spotrebou energie.

Energetická trieda A+
Uhlopriečka: 42"/106 cm
Rozlíšenie: Full HD 1920 x 1080
Motion Clarity Index: 100 (50 Hz)
DVB-T2/C/S2 tuner
IPS LED panel, Direct LED podsvietenie
Triple XD Engine
Active Noise Reduction, Dynamic Clear White, Dynamic Colour Enhancer
Hudobný výkon: 20 W (2x 10 W)
Virtual Surround
Clear Voice 2
Dolby Digital
USB prehrávanie: video (DivX HD), hudba (AC3(Dolby Digital), EAC3, HAAC, AAC, MPEG, MP3, PCM), obrázky (JPEG)
EPG - elektronický programový sprievodca
VESA 200 x 200 mm
2x HDMI, USB, SCART, komponentný vstup (YPbPr) + audio, kompozitný vstup, digitální audio výstup (optický), výstup pre slúchadlá, CI slot
Spotreba energie: 52 W / 0,3 W v pohotovostnom režime
Rozmery bez stojanu (ŠVH): 961 x 567 x 55,5 mm
Rozmery so stojanom (ŠVH): 961 x 610 x 218 mm
Hmotnosť (bez/so stojanom): 9,2/9,5 kg

• jednoduché ovládanie

výborný TV

• Super pozorovacie uhly (hlavne keď je tmavá miestnosť)
    • tenký a pekný dizajn
    • usb
    • satelitný prijímač
    • pekný obraz
    • prehľadné menu a prezeranie súborov na USB kľúči alebo externom HDD
    • diaľkové ovládanie na ktoré si nejak nemôžem zvyknúť - asi iné usporiadanie ako na to čo som zvyknutý
    • nožičky sú dosť naširoko takže nevojdú na hocijakú úzku alebo krátku poličku

s TV som nadmieru spokojný, mam ho už asi rok a paráda, je len minimum vecí čo sa mu dá vytknúť a veľa vecí čo môžem pochváliť, asi sa už nepredáva ale ak budete mať možnosť ho kúpiť rozhodne odporúčam - neobanujete. LG sa mi za poslednú dobu páči čim ďalej viac, tak dúfam že bude v tomto trende pokračovať aj naďalej.

Video ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=YIsxAvLsiIw

Doplnené: po cca 3 rokoch zo dňa na deň prestal TV fungovať, dal som to len zo zaujimavosti do servisu a bolo mi povedané že odišlo led podsvietenie, cena opravy by bola 140€ takže som ho nechal zošrotovať ..

• , zakúpené v Alza.sk

• Presne to, čo som chcel, som dostal

Presne to, čo som chcel, som dostal

• , zakúpené v INGRAM

• výrobok bol uvádzaný ako v čiernej farbe a je v sivej.

• , zakúpené v Gigastore

• perfektny zvuk
    • Mnozstvo funkcii
    • Prehravanie videi roznych formatov z externeho HDD
    • Nic

Stary televizor sa porucal a hladal som novy. Samozrejme pri hladani som prihliadal na recenzie v roznych obchodoch. Tento televizor mal jednu z najlepsich recenzii a je to pravom. Nadstavenie a cele ovladanie je intuitivne. Jedina tazkost spociva v tom rozhodnut sa, ako to chcete nadstavit :) V priebehu dna sa ho naucili ovladat aj moje dcery.(9-11 rocne)

• , zakúpené v TPD.sk

splnilo všetko čo som očakaval SUPER

• Prevedenie
    • Obraz
    • Zvuk
    • Ladenie DVB-T aj DVB-S
    • USB formáty
    • Skylink
    • S diaľkovým ovládaním sa horšie pracuje podľa hmatu...

Za cenu 309€ parádny TV. Skylink s CA modulom ide super.
    Dobrý obraz aj zvuk, jednoduché ladenie. Určite odporúčam...

November 2015:
    PO POL ROKU IDE BEZCHYBNE !!!
    ZA CENU 309€ SOM VEĽMI SPOKOJNÝ!!!

Apríl 2017:
    TV ide stále bezchybne...

• , zakúpené v OKAY.sk

• výborná kvalita za rozumno cenu
    • - dobrý obraz, zvuk
    • - nič

spokojnosť s tovarom

• , zakúpené v OKAY.sk

• Zatiaľ funguje nenáročná manipulacia prehladne menu